שישה טרנדים  על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.1 צמחייה ביתית

מדובר בטרנד עיצוב פנים עולמי שצץ משני סיבות, הראשונה היא בשל התפתחות נושא האקולוגיה  והקרבה לטבע בהקשר של עיצוב פנים והשניה היא משום שרוב האנשים מרגישים הרבה יותר בנוח בחללים מקורים עם צמחיה. זה התחזק בתקופת סגר הקורונה, כאשר התחלנו להתגעגע לטיולים ולירוק. הטיפול בעציצים הפך לפעילות קהילתית ואף רכש מספר כינויים: מרפסות אורבניות,  גינון אורבני, עיצוב פנים ירוק וכד'.

הצמחים זקוקים לתשומת לב. למי שאין הרבה סבלנות יכול לבחור בצמחים שזקוקים לדרישות טיפול שאינן רבות כגון Sansevieria, Monstera או Ficus Elastica.

צריך לשים לב  ששפע הצמחים בעיצוב הבית או בעיצוב המשרד לא תמיד יפה. כאשר יש יותר מדי מהם, האווירה מאבדת מהנעימות שלה, והחדר הופך להיות מעין "חממה" ואם העציצים אינם מותאמים לסגנון העיצובי של החדר, אז גם "החממה" עשויה להיראות לא מטופחת.

כדי ליצור את הגינה האידיאלית הביתית שכם, התחילו בזיהוי כמה נקודות בחדר שיתאימו להנחת צמחים, רצוי לבחור כמה צמחים דומים ולמקמם בנקודות שונות. חשוב לנתח את מיקומי הצמחייה ולבחון תאורה ולחות  בחורף ובקיץ.

@behance קרדיט

שישה טרנדים על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.2 צורות מעוגלות וקשות  

 

בשנה זו הרכות שבעיצוב הפנים בשיאה- ניתן לראות אותה באלמנטים אדריכליים ועיצוביים ובריהוט. זה לא הטרנד הכי חדש בעולם עיצוב הפנים של הבית והעסק, אבל הוא גם לא נוצר כל כך מזמן. בטרנד הזה אנחנו רואים שהקווים הנוקשים מתרככים על ידי אלמנטים מעוגלים ועיצוב פנים מעוגל.

בשנת 2022 אנו שמים לב לצורות מעוגלות בשולחנות, מנורות, פופים, ספות וכד' כמעט כל רהיטי המעצבים מאבדים כעת את הפינות והופכים למעוגלים יותר, ניתן לשים לב לכך בכיסאות, בשולחנות, בצנצנות, בפמוטים וכו'

כמו כן, הצורניות של הקשת זוכה לכבוד הראוי לה בעיצוב פנים של שנת 2022 בדגש על חפצים גדולים כמו מראות קיר מעוצבות.

@behance קרדיט

שישה טרנדים על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.3  מינימליזם

סגנון עיצוב פנים מודרני ומינימליסטי בשנת 2022 ושנת 2023 ממשיך בעקבות 2021. במהלך מגיפת הקורונה, אנשים רבים ניסו להיפטר מדברים ישנים שאינם פונקציונליים וזה השפיע גם על הארון וגם על שאר עיצוב הבית.

אני לא מדברת על מינימליזם מוחלט, אני מדברת על קישוט מינימלי ושימוש ברהיטים מינימליסטים. הנוכחות של שטחים פתוחים ומאווררים הפכה לדרישה משמעותית בעיצוב פנים של כל חלל.

בטרנד הזה אנחנו רואים אלמנטים ייחודיים, מותאמים אישית, מודרניים, רלוונטיים חשוב שיכילו צורניות מעניינת על מנת שעיצוב הפנים ייראה שלם.

המינימליזם קשור גם לצבע. פלטת צבעים רכה בגווני בז' ואפור היא אידיאלית. אין צורך לקשט את כל הקירות, כל עוד מדגישים קיר כח בצבע או בעזרת ציורים, אביזרים או נגרות. הביטוי "Less Is More" רלוונטי מתמיד.

@behance קרדיט

שישה טרנדים על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.4  השראה מהטבע

השראה מהטבע הוא אחד מהטרנדים העיקריים לתקופת 2021-2023 שסביר שישאר באור הזרקורים לאורך זמן. הבידוד בבתים הוכיח לנו כמה עיצוב פנים הוא חשוב וכמה חשוב להקיף את עצמנו בחומרים ובמרקמים טבעיים. 

הטקסטורות הפופולריות ביותר הן טקסטורת אבן, שיש, גרניט ועץ. חומרים אלה נפוצים בבתים וברהיטים עכשיווים  ועובדים היטב כאלמנטים מבטאים. נגרות עץ טבעי על קיר כח או פישבון עץ טבעי על הרצפה משולבים עם שיש או אבן טבעית הם דוגמא לאופן שבו אתם יכולים להעצים את  עיצוב פנים החלל שלכם.

עיצוב בעזרת ריהוט עץ טבעי שמוסיף נעימות, שולחן קפה עם פלטת אבן, אי מטבח משולב אבן טבעית נמצאים בשיאם.

@behance קרדיט

שישה טרנדים על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.5 מרחבים פתוחים עם פרטיות

 

טרנד זה מדבר על יצירת פרטיות בחללים פתוחים. ניקח כדוגמא את ההפרדה בין המטבח לסלון שאינה פופולרית יותר ועל כן, כיום, המטבח-סלון-פינת אוכל הם חלל אחד. 
 
במהלך מגיפת הקורונה, הבית הפך ליותר ממקום מגורים. הוא נהיה גם חדר כושר, גם מרחב עבודה, איזור לתחביבים וכו' כך, כשעיצוב הבית נהיה יותר פונקציונאלי ומוקפד בחללים הפתוחים שבו נהיה צורך באיזורים פרטיים. בטרנד זה יישום עיצוב פנים בבית ע"י  יצירת איזורים פרטיים אלו הינו ע"י מחיצות מעוצבות, אלו יכולות להיות מחיצות דינמיות או מחיצות קבועות בהתאם לצורך בבית שלכם.
 
@behance קרדיט

שישה טרנדים על עיצוב פנים לשנת 2022

NO.6 עמדת עבודה ביתית

 

מגיפת הקורונה הראתה שהעבודה ליד שולחן המטבח או על הספה גם לא נוחה ולא בריאה. בתקופה שבה רוב העובדים עברו לעבוד מהבית, התחזק הצורך בעמדת העבודה הביתית.
השלב הראשון הוא להתחיל בסידור ועיצוב פנים מחודש של הרהיטים כדי למצוא מקום לעמדת העבודה הביתית.  בחללים צפופים ניתן להשאיר מקום  לשולחנות ברוחב של עד 100 ס"מ או לבדוק אופציה של שולחן מודולרי או מתקפל.
מקומות פוטנציאלים לעיצוב עמדת העבודה הביתית בחדר השינה או בסלון יכולים להיות בקרבת אדן החלון, פינות פנויות או נישות.
האופציה של פינת עבודה במרפסת נראית מגניבה ברגע שהחלל פרטי לכן ידרשו השקעות בבידוד ובמיזוג המרפסת על מנת להשתמש בה בכל ימות השנה.
חשוב מאוד, מבחינת עיצוב הפנים של עמדת העבודה, שהמקום יהיה מואר היטב. זה לא הכרחי להיות מואר באור טבעי, תאורה מלאכותית תעשה את העבודה גם כן.
המגיפה והבידוד הוכיחו בעיצוב פנים שיש לשים לב לפונקציונליות ולארגונומיה. דוגמא מתקופה זו היא העובדה שאנשים בישלו בעצמם ועל כן נהיה צורך בעיצוב מטבח מתוכנן היטב.
 
@behance קרדיט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *