שישה טרנדים לשנת 2022

NO.1 צמחייה ביתית

מדובר בטרנד עולמי שצץ משני סיבות, הראשונה היא בשל התפתחות נושא האקולוגיה והקרבה לטבע והשניה היא משום שרוב האנשים מרגישים הרבה יותר בנוח בחללים מקורים עם צמחיה. זה התחזק בתקופת הסגר, כאשר התחלנו להתגעגע לטיולים ולירוק. הטיפול בעציצים הפך לפעילות קהילתית ואף רכש מספר כינויים: מרפסות אורבניות,  גינון אורבני וכד'.

הצמחים זקוקים לתשומת לב. למי שאין הרבה סבלנות יכול לבחור בצמחים שזקוקים לדרישות טיפול שאינן רבות כגון Sansevieria, Monstera או Ficus Elastica.

צריך לשים לב  ששפע הצמחים לא תמיד יפה. כאשר יש יותר מדי מהם, האווירה מאבדת מהנעימות שלה, והחדר הופך להיות מעין "חממה" ואם העציצים אינם מותאמים לסגנון החדר, אז גם "החממה" עשויה להיראות לא מטופחת.

כדי ליצור את הגינה האידיאלית הביתית שכם, התחילו בזיהוי כמה נקודות בחדר שיתאימו להנחת צמחים, רצוי לבחור כמה צמחים דומים ולמקמם בנקודות שונות. חשוב לנתח את מיקומי הצמחייה ולבחון תאורה בחורף ובקיץ ולחות.

@behance קרדיט

שישה טרנדים לשנת 2022

NO.2 צורות מעוגלות וקשות  

 

בשנה זו הרכות בשיאה- ניתן לראות אותה באלמנטים אדריכליים ועיצוביים ובריהוט. זה לא הטרנד הכי חדש, אבל הוא גם לא נוצר כל כך מזמן. בטרנד הזה אנחנו רואים שהקווים הנוקשים מתרככים על ידי אלמנטים מעוגלים.

בשנת 2022 אנו שמים לב לצורות מעוגלות בשולחנות, מנורות, פופים,ספות וכד' כמעט כל רהיטי המעצבים מאבדים כעת את הפינות והופכים למעוגלים יותר, ניתן לשים לב לכך בכיסאות, בשולחנות, בצנצנות, בפמוטים וכו'

כמו כן, הצורניות של הקשת זוכה לכבוד הראוי לה בשנת 2022 בדגש על חפצים גדולים כמו מראות קיר.

@behance קרדיט

שישה טרנדים לשנת 2022

NO.3  מינימליזם

הסגנון המינימליסטי בשנת 2022 ממשיך בעקבות 2021. במהלך מגיפת הקורונה, אנשים רבים ניסו להיפטר מדברים ישנים שאינם פונקציונליים וזה השפיע גם על הארון וגם על שאר הבית.

אני לא מדברת על מינימליזם מוחלט, אני מדברת על קישוט מינימלי ושימוש ברהיטים מינימליסטים. הנוכחות של שטחים פתוחים ומאווררים הפכה לדרישה משמעותית בכל חלל.

בטרנד הזה אנחנו רואים אלמנטים ייחודיים, מותאמים אישית, מודרניים, רלוונטיים חשוב שיכילו צורניות מעניינת על מנת שהעיצוב ייראה שלם.

המינימליזם קשור גם לצבע. פלטת צבעים רכה בגווני בז' ואפור היא אידיאלית. אין צורך לקשט את כל הקירות, כל עוד מדגישים קיר כח בצבע או בעזרת ציורים, אביזרים או נגרות. הביטוי "Less Is More" רלוונטי מתמיד.

@behance קרדיט

שישה טרנדים לשנת 2022

NO.4  השראה מהטבע

השראה מהטבע הוא אחד מהטרנדים העיקריים לתקופת 2021-2022 שסביר שישאר באור הזרקורים לאורך זמן. הבידוד בבתים הוכיח לנו כמה חשוב להקיף את עצמנו בחומרים ובמרקמים טבעיים. 

הטקסטורות הפופולריות ביותר הן טקסטורת אבן, שיש, גרניט ועץ. חומרים אלה נפוצים בבתים וברהיטים עכשיווים  ועובדים היטב כאלמנטים מבטאים. נגרות עץ טבעי על קיר כח או פישבון עץ טבעי על הרצפה משולבים עם שיש או אבן טבעית הם דוגמא לאופן שבו אתם יכולים להעצים את  החלל שלכם.

ריהוט עץ טבעי שמוסיף נעימות, שולחן קפה עם פלטת אבן, אי מטבח משולב אבן טבעית נמצאים בשיאם.

@behance קרדיט

שישה טרנדים לשנת 2022

NO.5 מרחבים פתוחים עם פרטיות


טרנד זה מדבר על יצירת פרטיות בחללים פתוחים. ניקח כדוגמא את ההפרדה בין המטבח לסלון שאינה פופולרית יותר ועל כן, כיום, המטבח-סלון-פינת אוכל הם חלל אחד. 

במהלך מגיפת הקורונה, הבית הפך ליותר ממקום מגורים. הוא נהיה גם חדר כושר, גם מרחב עבודה, איזור לתחביבים וכו' כך, כשהבית נהיה יותר פונקציונאלי ומוקפד בחללים בפתוחים שבו נהיה צורך באיזורים פרטיים. בטרנד זה יישום הרעיון של יצירת איזורים פרטיים אלו הינו ע"י מחיצות מעוצבות, אלו יכולות להיות מחיצות דינמיות או מחיצות קבועות בהתאם לצורך.

@behance קרדיט

שישה טרנדים לשנת 2022

NO.6 עמדת עבודה ביתית


מגיפת הקורונה הראתה שהעבודה ליד שולחן המטבח או על הספה גם לא נוחה ולא בריאה. בתקופה שבה רוב העובדים עברו לעבוד מהבית, התחזק הצורך בעמדת העבודה הביתית.
השלב הראשון הוא להתחיל בסידור מחודש של הרהיטים כדי למצוא מקום לעמדה.  בחללים צפופים ניתן להשאיר מקום  לשולחנות ברוחב של עד 100 ס"מ או לבדוק אופציה של שולחן מודולרי או מתקפל
מקומות פוטנציאלים בחדר השינה או בסלון יכולים להיות בקרבת אדן החלון, פינות פנויות או נישות.
האופציה של פינת עבודה במרפסת נראית מגניבה עם יתרון בכך שהחלל פרטי. עם זאת ידרשו השקעות בבידוד ובמיזוג המרפסת על מנת להשתמש בה בכל ימות השנה.
חשוב מאוד שהמקום יהיה מואר היטב. זה לא הכרחי להיות מואר באור טבעי, תאורה מלאכותית תעשה את העבודה גם כן.
המגיפה והבידוד הוכיחו שיש לשים לב לפונקציונליות ולארגונומיה. דוגמא מתקופה זו היא העובדה שאנשים בישלו בעצמם ועל כן נהיה צורך במטבח מתוכנן היטב.

@behance קרדיט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.